V poslední době dostávám mnoho dotazů na to, jak se mně podařilo zhubnout. Pokusím se tedy shrnout to, co zafungovalo u mě. Myslím si však, že u každého to funguje jinak. Nicméně inspirace tu možná je.

Prvních deset kilo způsobilo asi vynechání piva z mého „nápojového lístku“. Další kila je jistě zásluha delších procházek. Denně se snažím ujít 10 000 kroků. Někdy je to více, někdy méně. Na zimu mám doma běžící pás.

Na začátku posledního sprintu, který byl asi nejvíce znát, jsem bral asi týden https://www.nutricius-doplnky-stravy.cz/syneslim-60-tablet. Cítil jsem se dobře a neměl jsem hlad. Mnoho mých blízkých bralo tento doplněk také a všichni si jej moc chválí. Když budete objednávat, napište, prosím, že máte tip ode mě.

A kde je tedy ten největší trik? Naučil jsem se jít pomalu, po malých kouscích a při jídle nedělat nic jiného. Najednou jsem začal jíst čím dál tím menší porce.

Jíst v poklidném tempu je také dobré pro objem v pase, protože to dopřává žaludku čas sdělit mozku, že je plný. Dr. Patrick Serog, odborník na správnou výživu v nemocnici Bichat v Paříži, říká: „Mozku trvá patnáct minut zaregistrovat signál, že jste se najedli až příliš, a pokud jíte rychle, signál přijde moc pozdě. Můžete snadno jíst víc, než potřebujete, aniž byste to věděli, a proto je lepší jíst pomalu.“ Chvála pomalosti, Carl Honore

Přeji všem, kdo se snaží zhubnout, ať najde tu správnou cestu. Je to moc fajn. Věřte, že nosit sebou celý navíc přes 30 kg dá zabrat.

Jakub dříve:

Jakub nyní: