Motivace softwarových inženýrů

Tyler Hakes

Hlavní motivací IT vývojářů nejsou peníze, ale mnohem víc pracovní prostředí, výzvy, možnost růstu. Jednejte s vývojáři jako s umělci – potřebují prostor a zadaný úkol. Nechte je tvořit, nepokoušejte se je řídit. Manažujte pouze proces. Zbavte se klasického měření výkonu nebo počítání hodin – vývojář pracuje mnohem efektivněji, když má před sebou výzvu a možnost posunu kupředu.

13 věcí, které nás motivují jako softwarové vývojáře

Michael Scoding

13 věcí, které motivují vývojáře v IT; tvorba/kreativní činnost, zlepšování se (seberozvoj), tvorba programů jako „umění“, výzva, dotahování věcí do konce, růst sebehodnocení a „ceny“ na trhu práce, mít možnost ovlivňovat věci/zlepšovat svět, věřit ve svoji práci, vydělat dobré peníze, na pracovišti pěkný kávovar a benefity, nemít tlak na ztrátu místa, dobrý pracovní tým.

Tajemství jak zůstat motivován jako softwarový inženýr

Thibaud

Proč programujete? Pochopte svoji vnitřní motivaci. Jsou tři oblasti, jak udržet vysokou úroveň motivace:

Autonomie: Nikdo neví lépe než vy, jak se uspořádat, abyste byli efektivní v tom, co děláte. Ať už jde o kódování, řešení chyb nebo zpracování projektu. IT vývojář potřebuje prostor a důvěru. 

Zvládnutí: Umožnění programátorům učit se nové jazyky a zdokonalovat své technické i technické dovednosti. To jim dává pocit naplnění. Po mnoha letech práce na stejné věci pravděpodobně budou chtít změnit práci a objevovat nové věci. 

Účel: Cílem každého vývojáře softwaru není pouze výroba kódu. Konečným cílem by mělo být vytvořit úžasné produkty, ve které věří a které budou mít rádi. 

13 cest, jak motivovat softwarové vývojáře

Yvette Francino

Naslouchej jim, využívej (umožni využívat) nejnovější technologie, dej jim dostatek školení a vzdělávání, dopřej jim uznání, příležitost k růstu, příležitost k inovacím, flexibilní pracovní dobu, možnost distanční práce odkudkoliv, posílení jejich nadšení/kompetencí, zjednoduš a zefektivni firemní procesy, vytvořte tým lidí, kteří se budou vzájemně inspirovat a doplňovat, dopřejte jim práci jako „hru“, udržujte respekt k jejich práci.

Motivace nadšením 

technický týdeník

Zatím nikdo nevymyslel nic lepšího než Abraham Maslow. Jeho pyramida potřeb se nemění. Všimněte si, že čtyři z pěti stimulů jsou zdarma, firmu nic nestojí, jen rozhodnutí​manažera. Jak tyto stimuly a motivy dostat do každodenní praxe? Záleží to na schopnosti manažera přistupovat k lidem individuálně a dávat jim to, co v danou chvíli nejvíce potřebují. 

Využití vnitřní motivace

Roman Pichlík

Lidé nedělají věci, protože jim to řeknete, a nebo dělají, ale dělají je špatně. Když přijdete k nám do týmu a budu vám dělat code review na kód, u kterého budou chybět testy, neřeknu vám, že píšeme testy, protože chceme mít pokrytí (externí motivace) takové a makové. Namísto toho se vás zeptám jestli chcete ten kód nasadit rovnou na produkci. Pokud vývojář nepochopí, že testy píše pro pocit vlastního bezpečí (interní motivace), nikdy to nebude dělat správně a v dostatečné kvalitě.

Práce v digitálu: Jak a čím oslovit seniorní programátory i v malé IT firmě

Zuzana Pápayová

V přetlaku softwarových firem, nedostatku odbornosti na trhu, a s narůstajícím (ne vždy opodstatněným) sebevědomím zájemců o pozici programátora se malé firmy jako my, studio SKOUMAL, bez obrovských HR rozpočtů, občas dostávají do patové situace. Sehnat zkušeného programátora totiž znamená soupeřit s nabídkou stotisícových platů a bohatých benefitů, které připomínají all inclusive dovolenou. Snaha dorovnat nabídku v tomto ohledu je boj s větrnými mlýny.

Co motivuje softwarové vývojáře?

Michael Stal

Nemohu odpovědět, co motivuje vývojáře softwaru obecně. Místo toho mohu popsat svoji motivaci: Ve vývoji softwaru jsem motivován příležitostí vytvořit něco konstruktivního a kreativního, co uživateli pomůže produktivně plnit své úkoly. Zejména jako člen týmu mám příležitost pracovat na systémech, které bych sám nezvládl a můžeme se vzájemě inspirovat.

Vývoj softwaru: co lze dělat proti špatným pracovním podmínkám?

Jan Weddehage

Nadměrná očekávání a falešné naděje mají často negativní dopad na dlouhodobou pobídku vývojářů softwaru. Selhání ambiciózních projektů je proto často způsobeno nedostatečnou motivací technických týmů. Stále více společností si tuto skutečnost uvědomuje a snaží se vhodnými opatřeními zlepšit pracovní podmínky svých zaměstnanců a týmovou soudržnost.

Motivace jako rozhodující faktor úspěchu

Veikko Krypczyk, Olena Bochkor

https://entwickler.de/leseproben/motivation-faktor-erfolg-579788913.html

Tlak na učení se novým věcem je téměř nekonečný. Jste vedoucí týmu? Gratulujeme! Nyní kromě technických úkolů zodpovídáte také za to, že budete spokojeni všichni členové týmu. Nebo řečeno jinak: Musíte zajistit neustálou motivaci. Zjištění z motivační teorie pomáhají lépe porozumět motivům zaměstnanců.

Jak zvýšit motivaci, když pracujete se softwarovými inženýry!

FORBES, Nacho de Marco

Hledání, najímání a udržení talentů v IT vývoji není snadné. Každý podnik působící v této digitální éře potřebuje k úspěchu různé technologické úrovně. Tato realita vede k obrovské potřebě kvalifikovaných vývojářů schopných plnit početné role v oblasti datové vědy, front-end a back-end a QA testování, které vyžadují jejich dovednosti. Řízení mé vlastní IT společnosti a více než 20 let zkušeností v technologickém průmyslu mi poskytly ukázaly, co udrží tým v chodu. Podělím se s vámi o několik praktických tipů, na které nezapomeňte, když potřebujete pozvednout morálku svých softwarových inženýrů.

Modely motivace v softwarovém inženýrství

The Open University’s repository of research publications and other research outputs

Motivace v softwarovém inženýrství je považována za klíčový faktor úspěchu softwarových projektů. Existuje mnoho článků o motivaci v softwarovém inženýrství, ale chybí komplexní přehled oblasti. Dříve bylo navrženo několik modelů motivace, které však buď počítají s jediným konkrétním modelem (např. model pracovních charakteristik), nebo jsou poměrně různorodé a obtížně kombinovatelné. S využitím výsledků našeho předchozího systematického přehledu literatury (SLR) jsme vytvořili nový model motivace v softwarovém inženýrství. Tento nový model jsme poté porovnali se stávajícími modely a vylepšili to na základě tohoto srovnání. Tento článek shrnuje výsledky SLR, představuje důležité stávající modely nalezené v literatuře a vysvětluje vývoj našeho nového modelu motivace v softwaru inženýrství.

Motivace softwarových vývojářů – 10 tipů, jak motivovat vývojáře

blog AsperBrothers

Vaše dovednosti jako vedoucího týmu jsou zásadní pro udržení nálady a produktivity vašeho týmu. Dnes představujeme deset metod, jak motivovat softwarové inženýry a vývojové týmy. Dozvíte se, jak zajistit, aby byl váš tým připraven a připraven jít všemi možnými způsoby!

Jak si udržíte ve svém týmu dobré softwarové inženýry?

George Dickson

Snadněji se to řekne, než udělá, že? Je to obzvláště těžké, když se zdá, že se každý na zeměkouli snaží najmout dobré softwarové inženýry. Zdá se, že ostatní společnosti mají lepší finanční budget, působivější prostředí a mnohem víc „cool“ výhod než vy. Pokud si myslíte, že dokážete udržet talentovaného softwarového inženýra v týmu podle přísného harmonogramu od 8 do 5, uniká Vám něco důležitého: kreativita a inspirace nedodržují harmonogram. Zásadní je kultura společnosti založená na výsledcích. Svoboda pracovat odkudkoli a kdykoli, protože nejdůležitější jsou výsledky – nikoli „děrování hodin“ na „píchačky“ každý den.