I strava musí dávat smysl. Společně s nutričními specialisty pomáháme s dodržováním vhodné skladby jídelníčku, kvality surovin a správných postupů. Hledáme nové cesty, jak zvýšit kvalitu života v oblasti stravování.

Reference

Bc. Petra Šindelářová Svatošová, odbor sociálních věcí, Krajský úřad Karlovarského kraje

Seminář na téma „Základy výživy a její dopady na zdraví a kvalitu života ve stáří“ byl na výborné odborné úrovni. Lektor semináře velice srozumitelně přednášel, pohotově reagoval na kladené dotazy, měl připravenou pěknou prezentaci k semináři. Výborná byla také celková organizace semináře. Informace, které zde zazněly, účastníci jistě využijí ve své každodenní práci s klientem i s dokumentací.

Lenka Koritarová, Bc. Diana Sedláčková, nutriční terapeutky, Domov pro seniory Máj České Budějovice

Z pohledu nutričního terapeuta se nám přednáška MUDr. Hrubého líbila, v první části jsme si osvěžily informace, které jako nutriční terapeuti víme, ale je dobré je zopakovat i zdravotnímu a ošetřovatelskému personálu.

Druhá část byla pro nás zajímavější, kdy jsme se mohli věnovat konkrétním problémům, které v zařízení máme, bylo vidět, že pan doktor velice dobře zná problematiku sociálních zařízení, kde nutriční terapeuti nejsou nebo není spolupráce s nutričními ambulancemi. Uvítali bychom spolupráci s tímto lékařem, zhodnocení nastavené nutriční péče v našem zařízení a případné proškolení personálu v přímé obslužné péči – již ke konkrétní problematice v našem zařízení.

Ing. Bc. Hana Vojtová, ředitelka, Domov seniorů Mistra Křišťana Prachatice

Děkuji za přátelské, vstřícné sdílení! Asi tak by se daly vyjádřit pocity ze setkání s nutričním terapeutem Jakubem Vránou, který v rámci NutriDelp pomohl v našem domově. Díval se, pracoval a mluvil s námi, usmíval se a zároveň velmi citlivě vedl k novým pohledům kuchaře, vrchní sestru i ředitelku. A tak se těšíme až se zase uvidíme, protože jsme na cestě a chceme jít s pomocí NutriDelp ještě dál.