Mgr. Veronika Doksanská Ječná, DiS.

Ergoterapeut, speciální pedagog a lektor, kterého dlouholetá profesní, osobní a studijní zkušenost s lidmi s různým typem a stupněm postižení a specifickými potřebami, dovedla k myšlence, že je čas na změnu. Je přesvědčená, že podpora těchto jedinců by měla být profesionální, individuální, svobodná, aktivizační či empatická, a to ne jen “na papíře.” Měla by za všech okolností dávat smysl poskytovateli i uživateli. V posledních letech se věnuje zvyšování kvality ošetřovatelského procesu, fyzickou manipulací, psychickou nemanipulací, přirozenou aktivizací při všedních denních činnostech či efektivní komunikací. Snaží se ukazovat, že to jde i lépe a při tom nehodnotit, nekárat, nesoudit a nepoučovat.

veronika.jecna@delpsys.cz

Řekli o mě :

Veroniku znám tak dlouho a je mi tak blízká, až mám někdy pocit, že jsme se narodily spolu, že jsme jedna. Pro mne je velká inspirace a její práce dává smysl. Umí podporovat lidi kolem sebe. Jasně a srozumitelně říkat, co chce a co si myslí. Moc si vážím jejího názoru na soukromé i profesní záležitosti. V práci je velký profesionál. Nevzdává se, ani když lidé okolo říkají, že něco nepůjde. Ona jde a udělá to. Celý svůj dospělý život věnuje tomu, aby bylo lépe lidem, kteří se o sebe nemohou postarat sami. A mám pocit, že se jí to daří.

Jana Horová, DiS.


Vstřícná, milá, ochotná, sebereflexní a vnímavá. Žena, která s grácií přijímá vše nové a vyčerpá z toho maximum pro vylepšení péče. Žena, která žije svůj sen, posílá všem radost a u toho stíhá být skvělou mámou, manželkou i kamarádkou. To je Veronika.

Mgr. & Bc. Zdeňka Vlčková


Veronika je člověk, který mě nepřestává inspirovat. Má neuvěřitelný náboj vytvářet kolem sebe příjemné prostředí, které dává smysl, ukázat lidem novou cestu, posouvat jejich povědomí a dovednosti a při tom všem neztrácí mladého zvídavého ducha. Nerada plýtvá energií tam, kde hledají PROČ věci nejdou a ne JAK by mohly jít.

Vladimíra Meruňková, DiS.